VIDEO/ Emocionojnë tifozët e Trabzonspor, koreografia e CL në nderim të viktimave të tërmetit! Mes tyre flamuri shqiptar

VIDEO/ Emocionojnë tifozët e Trabzonspor, koreografia e CL në nderim të viktimave të tërmetit! Mes tyre flamuri shqiptar

Koreografia e tifozëve të Trabzonspor

Trabzonspor fitoi dje 1-0 me Basel në fazën e 1/16 në Conference League. Dueli ka nisur me një minutë heshtje në nderim të më shumë se 44 mijë viktimave që lanë pas tërmetet në Turqi dhe Siri. Në Trabzon, tifozët e vendasve kanë emocionuar me koreografinë, teksa kjo ishte ndeshja e parë e zhvilluar në Turqi pas tërmeteve.

Në të dallohet një nga pjesëtarët e forcave të emergjencës, të cilët ndihmuan shumë persona nën rrënoja. Flamuri shqiptar ndodhet mes shumë shteteve që i ofruan ndihmë popullit turk në momentet e vështira, me tifozët që e kanë vendosur në banerin e madh. "Së bashku do shërojmë plagët tona", ky ishte mesazhi i ultrasve. Kujtojmë se tërmetet me magnitudë 7.9 të shkallës Rihter lanë pas më shumë se 44 mijë viktima dhe shumë të pastrehë në Turqi dhe Siri.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit