VIDEO/ Ernest Muçi 'magjik' në Angli, vjedh topin dhe shënon supergol kundër Aston Villas

VIDEO/ Ernest Muçi 'magjik' në Angli, vjedh topin dhe shënon supergol kundër Aston Villas

Goli i Muçit


Ernest Muçi ka shënuar në grupet e Conference League. Në grupin E Aston Villa dhe Legia e Varshavës po barazojnë 1-1 në Birmingham. Diaby kaloi vendasit në epërsi, ndërsa në minutën e 20-të Muçi barazoi shifrat. Sulmuesi i Kombëtares rrëmbeu një top dhe pas një perle nga jashtë zone shtangu portierin dhe tifozët. 22-vjeçari vijon formën e shkëlqyer duke gjetur golin e nëntë sezonal.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Ballkani humbet 0-1 me Plzen, Ilir Daja kthehet në 'Air Albania' pas 708 ditësh! Ernest Muçi shënon në Conference League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Wayne Rooney kërkesë të çuditshme: Dua të bëhem ndihmësi i Guardiolës

Wayne Rooney kërkesë të çuditshme: Dua të bëhem ndihmësi i Guardiolës