VIDEO/ Gazetari i Report Tv raporton i mbuluar nga bora! By Passi i Qafës së Murrizit i bllokuar! Në makina ka dhe fëmijë

 

Gazetaria është mision dhe sakrificë. Të duhet të dalësh edhe në mes të shiut, të ftohtit apo borës për të përcjellë lajmin, të jesh aty ku ngjarja ndodh.Gazetari i Report TV Mahir Jangulli ndodhet në qarkun e Dibrës që sot është përfshirë nga reshje të dendura të borës. Temperaturat në telefon shënon - 7 gradë Celcius. 

Nga atje raporton se by pass i Qafës së Murrizit është prej më shumë se një ore i bllokuar. Radhët e gjata të makinave për shkak se kanë lëvizur pa zinxhirë kanë bllokuar lëvizjen në këtë aks.

"Ka probleme shumë. Ka radhë të gjata makinash në të dy krahet e By Pasit. Ka dhe fëmijë në makina'  raporton ai.

Policia këshilloi të mos lëvizet pa zinxhirë.

Në qarkun e Dibrës rruga Peshkopi- Kukës është e pakalueshme ndërsa në zonat malore trashësia shkon në 20 cm

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë