VIDEO/ Goli i 12-të sezonal, Sokol Cikalleshi shënon në Turqi dhe shpëton Konyaspor nga rrëzimi

VIDEO/ Goli i 12-të sezonal, Sokol Cikalleshi shënon në Turqi dhe shpëton Konyaspor nga rrëzimi

Konyaspor feston golin e Sokol Cikalleshit

Sokol Cikalleshi ka shënuar këtë të diel golin e 12-të me Konyaspor në Superligën e Turqisë. Për raundin e 36-të të elitës së futbollit turk, Konyaspor po fiton 3-0 ndaj Samsunspor dhe golin e tretë në minutën e 38-të e shënoi sulmuesi kavajas.

N'zonzi dhe Guilherme shënuan më herët për vendasit, teksa Cikalleshi duket se "vulosi" tri pikët me golin e qetësië, çka bën që Konyaspor për momentin të jetë jashtë zonës së ftohtë të rrëzimit nga Superliga, teksa ende rrezikon në javët e fundit.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Eduard Zaloshnja: Më modestë në sulm se Spanja, por më efektivë statistikisht…

Eduard Zaloshnja: Më modestë në sulm se Spanja, por më efektivë statistikisht…