VIDEO/ Grushta para finales së Conference League, policia e Pragës arreston 16 italianë

VIDEO/ Grushta para finales së Conference League, policia e Pragës arreston 16 italianë

Përleshja e tifozëve në Çeki

PRAGË - Fiorentina dhe West Ham do luajnë sot më 21:00 për finalen e Conference League. Dueli zhvillohet në "Fortuna Arena" në Pragë, me policinë çeke që nuk ka qenë e qetë orët para nisjes së sfidës.

Në rrugët e Pragës ka pasur përleshje mes tifozëve, teksa policia ka vënë në pranga 16 tifozë të Fiorentinës. Në pamje duket qartë se dhuna ka qenë e ashpër, duke mos munguar as mjetet e forta në një konfrontim italo-anglez, që duket se para nisjes në stadium ka nisur në rrugë mes ultrasve.

Mësohet se nuk ka të lënduar rëndë, ndërsa forcat e policisë kanë shtuar prezencën në pikat ku janë mbledhur tifozët.

 

07.06.2023, Prague????????, Fiorentina???????? attacked pub West Ham???????????????????????????? https://t.co/Fjy3xrlEmQ pic.twitter.com/yJYj2l18dM

— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) June 7, 2023
S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

I dërguari gjerman dënon fuqishëm sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës: Jemi në anën tuaj

I dërguari gjerman dënon fuqishëm sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës: Jemi në anën tuaj