VIDEO/ Irani lëshon dronë drejt Izraelit, dëgjohet zhurma në qiellin mes Iranit dhe Irakut

 

Siç konfirmohet edhe nga burime izraelite, Irani nisi sulmin me dronë ndaj Izraelit. Në videot e publikuara nga Reuters, janë pamje të filmuara, e para në provincat perëndimore të Iranit, e dyta në provincën Wasit në Irakun lindor, ku dallohet qartë zhurma e dronëve që kalojnë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


S.G//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Djajtë' kërkojnë pikët e para, titullarët e përballjes Belgjikë - Rumani

Euro 2024/ 'Djajtë' kërkojnë pikët e para, titullarët e përballjes Belgjikë - Rumani