VIDEO/ Ja momenti kur policia zbulon eurot dhe karikatorin me fishekë në shtëpinë e gjyqtarit Damini

Ky është momenti kur forcat speciale kanë ndërhyrë në shtëpinë e gjyqtarit Skënder Damini në Tiranë. ty u gjetën rreth 20 mijë euro dhe municione luftarake. Në videon që siguron Report Tv, shihet se eurot janë të vendosura në një sirtar rrobash mes të brendshmëve.

Gjyqtari që shpëtoi nga burgu përjetë Dritan Dajtin, autorin e vrasjes së 4 policëve, u shoqërua në polici, dhe pas marrjes në pyetje për disa orë në Policinë e Tiranës, u la i lirë. Në banesë u gjet edhe një karikator pistolete me fishëke

Gjyqtari Damini u mor në pyetje në prani të avokatit të tij Ferdinand Ndoja. Në polici ju sekuestruan telefoni celular, si dhe municionet dhe paratë të cilat u gjetën në sisrtarin e një komoje ku ishin vendosur rroba të brendshme vajzash.

 


Lajmi kryesor:

Në hetim gjyqtarët që shpëtuan Dajtin! Mijëra euro e armatime në banesën e Daminit/ VIDEO


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?×

Lajmi i fundit

John

Dolën pa maska, nga 1 janari janë gjobitur 480 persona në Fier dhe 2 restorante