VIDEO/ Ja performanca e Rita Orës në Eurovision, ylli i popit ndez skenën! I bashkohet edhe balerina 12-vjeçare ukrainase

Rita Ora performoi në natën e parë të gjysmëfinales së Eurovision 2023. Ylli shqiptar i popit ndezi skenën me hitet e saj, por ajo çfarë tërhoqi vëmendje ishte një 12-vjeçare, balerinë ukrainase e cila iu bashkua performancës së Rita Orës.

Të gjitha mediat kanë shkruar për këtë performancë të dyshes, ndërsa 12-vjeçarja Sofiia, e cila tani është vendosur në Rumani.

Ora tha se gjendja e vështirë e Sofisë, i kujtoi asaj përvojën e familjes së saj të arratisjes nga Lufta Ballkanike në vitet 1990.

​​​​​​

1/7
SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Surrogacia dhe 'martesa' tek tarraca e bashkisë/ Qytetarët mbajnë protestë tek sheshi 'Skëndërbej': Familja dhe jeta po kërcënohen

Surrogacia dhe 'martesa' tek tarraca e bashkisë/ Qytetarët mbajnë protestë tek sheshi 'Skëndërbej': Familja dhe jeta po kërcënohen