VIDEO/ Juventus fiton me 'shpirt ndër dhëmbë', bardhezinjtë shkojnë në vendin e 9-të

Festa e Juves

Juventusi fitoi 1-0 me Fiorentinën për javën e 22-të në Serie A. "Zonja" merr fitoren e dytë radhazi pas heqjes së 15 pikëve nga drejtësia sportive dhe për momentin mban vendin e nëntë në renditje. Bardhezinjtë iu falën golit të Rabiot në minutën e 34, me francezi që shënoi pas asistit të Di Marias. Në pjesën e dytë VAR anulloi dy gola për punë milimetrash. Vlahovic në të 59 shënoi për Juventus, me pozicionin që ishte jashtë loje, teksa fat të njëjtë edhe për Castrovillin që barazoi duelin por goli u anullua pas konsultës me VAR. Me 29 pikë Juve gjendet e nënta në renditje, teksa Fiore me 24 pikë mban vendin e 14-të.

VIDEO/ Juventus fiton me Fiorentinën në Torino, Sassuolo 'shqiptare' del me pikë nga Udine

Sipas jush për kë do të votonte diaspora?

×

'Euro 2024'/ Tring fiton të drejtën ekskluzive të trasmetimit të kampionatit, dy kanale të dedikuara