VIDEO/ Kanali i mbushur me kastravecë, fermerët në Berat hedhin prodhimin

 

Me dhjetëra kuintal kastravecë kanë përfunduar në kanalin e vaditjes në fshatin Banaj të Beratit, siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv.

Fermerët, të dëshpëruar për mungesën e tregut janë detyruar ta hedhin prodhimin.

E njëjta situatë e trishtë është në fshatin Kutalli të Dimalit, ku fermerët ankohen për rënien drastike të çmimit të kastravecit në kulmin e sezonit të vjeljes.


Lajmi kryesor:

S’ka treg, fermerët hedhin kastravecët në kanal: Shteti të kontrollojë pikat e grumbullimit! Report Tv vëzhgim në serat e Lushnjës, Dimalit e Beratit


M.Q./R.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit” 

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit”