VIDEO/ Kaos në Francë, lojtarët hedhin flakadanët në drejtim të tifozëve! Shtyhet ndeshja

VIDEO/ Kaos në Francë, lojtarët hedhin flakadanët në drejtim të tifozëve! Shtyhet ndeshja

Flakadanët në fushë dhe reagimi i futbollistëve

FRANCË - Troyes dhe Valenciennes po barazonin 1-1 deri në minutën e 88-të, kur tifozët vendas hodhën në fushë flakadanë dhe tymuese, kjo në shenjë revolte për lojtarët e tyre, pasi me këtë rezultat Troyes rrëzohet nga Liga e Dytë në atë të Tretë.

Kur askush nuk e priste, lojtarët vendas të ofenduar nga tifozët kanë reaguar dhe kanë marrë flakadanët nga fusha dhe i kanë "rikthyer" te tifozët. Kjo situatë e pazakontë ka bërë që ndeshja të shtyhet, me arbitrin që e pa si jo të sigurt vijimin e duelit për shkak të sigurisë fizike.

Tanimë do jetë Federata që do vendosë nëse ndeshja do riluhet për ato pak minuta të mbetura, apo rezultati do vendoset në tryezë. Me rezultatin 1-1 edhe Troyes i bashkohet Valenciennes në Ligën e Tretë franceze.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Report Tv sjell pamjet me dron, një grusht militantësh protestë te Bashkia! Protestuesit nuk i shton as vula

Report Tv sjell pamjet me dron, një grusht militantësh protestë te Bashkia! Protestuesit nuk i shton as vula