Video/ Kinë, 7-vjeçarja po mbytej, burri hidhet nga ura 8 metra e lartë për ta shpëtuar

Një vajzë 7-vjeçare duke shkuar për në shkollë, aksidentalisht ra në një lumë në provincën Guangdong të Kinës jugore.

Një banor vendas, Luo Jinzhi, u hodh nga një lartësi prej 8 metrash për të shpëtuar vajzën që po mbytej.

Kalimtarët ndihmuan që ata të dy të dilnin nga lumi duke përdorur disa litarë, raportojnë mediat e huaja.

E mitura është dërguar menjëherë në spital për kontrolle mjekësore.

S.S/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Cameron: Britania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën dhe OSBE-në

Cameron: Britania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën dhe OSBE-në