VIDEO/ Klas i pastër, Armando Broja shënon nga 'hiçi'! Chelsea krenohet me shqiptarin

VIDEO/ Klas i pastër, Armando Broja shënon nga 'hiçi'! Chelsea krenohet me shqiptarin

Veprimi i Brojës

Katër ndeshje, 122 minuta dhe një gol të shënuar në Premier League, këto janë shifrat e Armando Brojës këtë sezon me Chelsean. 22-vjeçari shqiptar prej 11 muajsh vuajti një dëmtim të rëndë në gju, që e mbajti jashtë gjatë.

Tanimë Broja është rikthyer dhe duket se po tregon cilësitë e tij në stërvitje. Vetë Chelsea ka publikuar një video të sulmuesit të Kombëtares nga stërvitja, teksa kontrolli, goditja dhe goli vijnë nga "hiçi", me Brojën që tregon cilësitë absolute që ka në këmbë dhe 'kokë'.

Tanimë është koha që Broja të marrë minuta në fushë, për t'u rikthyer më i gatshëm se kurrë për Kombëtaren, që do luajë nga 14 qershori - 14 korrik në finalet e Euro 2024 që zhvillohet në Gjermani.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Izraeli bombardon një ndërtesë banimi në Gaza: 14 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Lufta/ Izraeli bombardon një ndërtesë banimi në Gaza: 14 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur