VIDEO/ Kritikat bëjnë punë, Manchester City 'likuidon' Sheffieldin dhe mbyll vitin në vendin e tretë

VIDEO/ Kritikat bëjnë punë, Manchester City 'likuidon' Sheffieldin dhe mbyll vitin në vendin e tretë

Manchester City

Manchester City mundi 2-0 Sheffield United, duke mos gabuar në "Etihad" para tifozëve të vet. Për javën e 20-të në Premier League, kampionët e Botës për Klube ekspozuan pesë trofetë e fituar këtë viti 2023. Suksesi i djemve të Pep Guardiolës në këtë takim erdhi shpejt, me Rodrin që bëri gjithçka mirë dhe kaloi të tijtë në epërsi në të 14 minutë, me një të djathtë të fortë. Gjithë loja u kontrollua nga "Qytetarët" që gjetën edhe golin e dytë me anë të Alvarez pas një aksioni model. Me këtë fitore, City ngjitet në kuotën e 40 pikëve në vendin e tretë, edhe pse ka një ndeshje më pak. Sheffield me nëntë pikë pozicionohet në vendin e fundit.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Man. United s'di të fitojë, Forest i merr tri pikë! Chelsea mbyll me sukses vitin 2023 me Brojën titullar, Man. City triumfon 2-0


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë