VIDEO/ Kukësi 'zhyt' Kastriotin në fund, Egnatia fiton në Laç! Superliga në tre ditë

Nga ndeshja Kukësi 1-0 Kastrioti

Superliga shqiptare e futbollit zhvilloi këtë të shtunë dy nga ndeshjet e para për javën e 21-të. Në 13:00 në dy qytete, skuadrat u 'përplasën' mes tyre. Në "Kukës Arena", vendasit e Hallaçit fituan minimalisht 1-0 me Kastriotin. Në Laç, Egnatia mundi minimalisht 0-1 Laçin. Nesër dhe pasnesër zhvillohen tre ndeshjet e mbetura për javën e 21-të.

Në "Kukës Arena", Kukësi fitoi 1-0 me Kastriotin për javën e 21-të të Superligës. Goli i Edi Basa në minutën e 49 të ndeshjes i ka dhënë tri pikë djemve të Rraman Hallaçit. Ndeshja nisi në ekuilibër, me krutanët që patën disa raste në pjesën e parë por pa konkretizuar. Me nisjen e pjesës së dytë, Edi Basa shfrytëzoi mirë një pasim nga e djathta dhe e ndali sferën në rrjetën e Malaj. Pas humbjes një javë më parë, Kukësi merr tri pikë dhe shkon në kuotën e 25 të tillave në vendin e shtatë, duke lënë fundin e ftohtë. Me këtë humbje, Kastrioti me 20 pikë mbetet në vendin e fundit.

Laçi humbi 0-1 në shtëpi me Egnatian për javën e 21-të në Superligë. Miqtë nga Rrogozhina shënuan në pjesën e parë me Paulauskas. Në minutën e 23 të ndeshjes, sulmuesi gjeti rrjetën teksa mposhti Selmanin që më herët kishte bërë një pritje shpëtimtare. Egnatia me këtë fitore merr vendin e katërt momentalisht, me 30 pikë. Laçi me 29 pikë mbetet në vendin e gjashtë.

Nesër në 16:00 zhvillohen dy duele të tjera, Erzeni - Teuta dhe Tirana - Vllaznia (Loro Boriçi). Të hënë në 13:00 luhet Bylis - Partizani në "Adush Muça".

Ora 15:32
VIDEO/ Kukësi rikthehet të fitojë në shtëpi, Kastrioti s'e njeh shijen e fitores

Ora 15:30
VIDEO/ Fitorja e parë për këtë vit, Egnatia mposht Laçin dhe e parakalon në renditje

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?