VIDEO/ Kuvendi voton sot për mandatin! Olta Xhaçka në seancë, flet me deputetin Arben Pëllumbi

 

Foto: Olta Xhaçka e Arben Pëllumbi ne seance, 11 prill 2024

Në seancën e sotme në Kuvend deputetët do të vendosin për dërgimin ose jo për shqyrtim në Kushtetuese të mandatit të deputetes Xhaçka. Si opozita dhe Partia Socialiste kanë përgatitur një raport dhe do të hidhen për votim për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese siç urdhëron kjo gjykatë.

Vetë ish ministrja Xhaçka është në seancë dhe është filmuar duke diskutuar me deputetin e PS-së, Arben Pëllumbi.


Lajmi kryesor:

Mandati i Xhaçkës nuk shkon në Kushtetuese, PS rrëzon kërkesën e opozitës! Deputetja: Bashkëshorti im vetëm investitor i asistuar, jo strategjik


S.G/S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!