VIDEO/ Leverkusen shënon në minutën e fundit, barazon 1-1 në Dortmund dhe mbetet i pamposhtur

Festa e Leverkusen

Kampionët e saposhpallur të Bundesligës, Bayer Leverkusen për 44 ndeshje nuk njohin humbje këtë sezon në të gjitha kompeticionet. Për raundin e 30-të në elitën e futbollit gjerman, "Aspirinat" barazuan 1-1 në udhëtim kundër Borussia Dortmund.

Ndeshja u zhbllokua pas 81 minutave lojë, teksa ishte Fullkrug që kaloi në epërsi Dortmundin. Kur u duk se Leverkusen do merrte humbjen e parë sezonale, kundër idesë ishte Stanisic që barazoi në minutën 90+7 pas asistit të Uirtz.

Kështu, Leverkusen nuk njeh humbje këtë sezon edhe pse e ka siguruar titullin kampion. Në duelin me Dortmund, Granit Xhaka u ndëshkua me karton të verdhë dhe do jetë jashtë planeve të Xabi Alonson për ndeshjen e radhës, atë kundër Stuttgart më 27 prill që luhet në shtëpi.

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?

×

Ceremonia e rivarrimit të 5 dëshmorëve të atdheut, Balla: T'i konsolidojmë rezultatet