VIDEO/ Luftuan për këtë ditë por janë në qelitë e Hagës, nderohen Thaçi dhe Veseli! Një flamur i madh me portretet e tyre në hyrje të Prishtinës

 

Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli, janë 2 prej 4 ish-komandantëve të  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë në burg në Hagë. Por shqiptarët nuk e harrojnë kontributin  e tyre për kombin.

Me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë është vendosur sot në hyrje të Prishtinës një flamur i madh me fotografitë e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli.

“Ne bashkërisht, me disa bashkëluftëtarë, por edhe disa të rinj, kemi vendosur dhe kemi punuar një flamur me emblemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe me krerët e UÇK-së që po mbahen në Hagë”, tha njëri nga organizatorët.


Lajmi kryesor:

109-vjetori i Pavarësisë, i treti përvjetor me kremtime të kufizuara! Festimet nisën nga Vlora ku u ngrit Flamuri! Të pranishëm Rama, Meta dhe Nikolla (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Gjykata e BE-së: Reforma në drejtësi e Polonisë shkel ligjin evropian për pavarësi të gjyqësorit

Gjykata e BE-së: Reforma në drejtësi e Polonisë shkel ligjin evropian për pavarësi të gjyqësorit