VIDEO/ Manchester United s'njeh turp, Nottingham e mund 2-1 para ndërrimit të viteve

Nottingham Forest 2-1 Manchester United

Surpriza më e madhe e raundit të 20-të në Premier League ishte humbje 1-2 e Manchester United nga Nottingham Forest. Paçka se "Djajtë" e ten Hag ia dolën të shënonin gol në transfertë pas 348 minutash, s'mundën të merrnin pikë. Në "City Ground" ishte Nottingham që kaloi i pari në avantazh me Dominguez në të 64 minutë. Një aksion i bukur bëri që nga brenda zonës sulmuesi të çonte peshë tifozët. United ia doli të barazonte me Rashford në të 78 minutë, por vetëm katër minuta pas barazimit, Gibbs Uhite shënoi golin e dytë për Forest. United mbyll në mënyrën më të shëmtuar një vit që ishte jo i duhuri, me ten Hag që rrezikon shkarkimin. Nga ana tjeter, Espirito Santo merr fitoren e dytë në tre ndeshje që drejton Nottingham, duke e ngjitur në vendin e 15-të me 20 pikë. United me 31 pikë qëndron në vendin e shtatë.

GOLAT/ Man. United s'di të fitojë, Forest i merr tri pikë! Chelsea mbyll me sukses vitin 2023 me Brojën titullar, Man. City triumfon 2-0

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Champions League/ PSG vijon ‘traditën’, Dortmund e mposht 1-0 në gjysmëfinalen e parë