VIDEO/ Mbrojtësi i Kombëtares shënon në Poloni

VIDEO/ Mbrojtësi i Kombëtares shënon në Poloni

Festa e golit

Ish-kapiteni i Partizanit, Eneo Bitri ka shënuar golin e parë me skuadrën e Cracovia në Poloni. 27-vjeçari u bashkua me polakët në merkaton e dimrit nga Valarenga (Norvegji), me Cracovia që ka të drejtën e blerjes në fundin e sezonit për 450 mijë euro.

Këtë të shtunë, në sfidën e raundit të 25-të në elitën e futbollit polak, barazuar 2-2 kundër Widzew Lods,  beratasi ka shënuar emrin në listë e goleadorëve. Vetëm pas dhjetë minutash Bitri ka kërcyer mbi të gjithë dhe ka realizuar me kokë golin e parë të ndeshjes, me duelin që në fund u mbyll barazim.

Kujtojmë se Bitri ka luajtur për Tomorin, Partizanin, Kamzën, Astanën, Banik Ostrava, Valerenga dhe së fundmi Cracoiva. Ai është aktivizuar në tre takime me Kombëtaren A të Shqipërisë.

VIDEO/ GOLI I ENEO BITRIT

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Presidenti i ri i Iranit, i gatshëm për 'dialog konstruktiv' me Evropën

Presidenti i ri i Iranit, i gatshëm për 'dialog konstruktiv' me Evropën