VIDEO/ Me buqetë me lule dhe i maskuar me skafandër, ‘korrieri’ hajdut grabit kasafortën në një apartament në Tiranë! Policia kërkon ndihmë për ta identifikuar

Një hajdut në Tiranë është maskuar si korrier për të grabitur një kasafortë në një apartament në rrugën ‘Siri Kodra’, ish Punishtja e Pastave. Report Tv sjell pamjet nga kamerat e sigurisë së një apartamenti tjetër në pallat, ku vihet re hajduti i cili është maskuar me skafandër në kokë dhe në duar mban një buqetë me lule dhe një valixhe, të cilën e ka përdorur për të kryer vjedhjen.

Pasi grabit kasafortën, ai shihet sërish teksa zbret dhe mban po në duar buqetën e luleve. Në zbritje, pasi ka kryer vjedhjen, ai e tërheq valixhen më me vështirësi.

Ende nuk bëhet me dije se çfarë ka grabitur hajduti, shuma e lekëve apo vlera e sendeve me vlerë. Ndërkohë, Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për ta identifikuar.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • CaBone: 03/10/2023 08:56

  Me gjith keq ardhjen per personin e demtuar. Un i sygjeroj qe te shikoj te ata qe ka futur ne Shtepi & Ata qe e din se ca ka pasur aty brenda. Kjo eshte 99% Pune e Brendshme. Ska shanc te vi njeri na rruga e te bej ate levizje Telebingo.

  Përgjigju
 • Ligji: 02/10/2023 17:51

  Une skam nevoje per ligj, ta bej prove njeri te vij me skafande Ne koke shkalle pallat apo shpi private Diten e naten ska rendsi, po se ka skafanden ne dore, Dhe flasim.. Respekt

  Përgjigju
 • Linda: 02/10/2023 16:24

  Te ndalohet me ligj hyrja me skafander ne dyqane dhe ne shperndarjen e porosive neper shpia.

  Përgjigju
 • Andi: 02/10/2023 14:17

  Gjurmoni kamerat me rruge deri tek dyqani i luleve, dhe aty ndoshta asht pa kaske dhe e gjeni

  Përgjigju
  • Haha: 02/10/2023 15:31

   Lulet mund ti ket blèr ne elbasan ose durres ku i dihet.

 • Beni: 02/10/2023 14:03

  Njeri i familjes eshte ska dyshim, qe ka lidhje me familjaret, Do me thene nipi, ose ndonje shok i djalit te shpise, Por nuk perjashtohet dhe i dashuri vajzes qe mund te ket komunikuar, Se pa info nuk futet kush ne shpi eshte e sigurte. Ka me dhjetra skena te tilla por nuk denoncohen se jane lek pa djerse.

  Përgjigju
  • Kristo: 02/10/2023 15:16

   Njeri qe minimumi dinte permasat e kasafortes. Se kish marr valixhen me ato permasa. Perpara se te pyesi dynjane ajo zonua ben mire te shohi ata qe i hyjne e i dalin ne shtepi

 • Sondazhi i ditës:

  A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Gati 25 vjet pas zbarkimit, NATO-ja shqyrton përforcime të përhershme në Kosovë

Gati 25 vjet pas zbarkimit, NATO-ja shqyrton përforcime të përhershme në Kosovë