VIDEO nga një tjetër këndvështrim/ Si dështoi shoqëruesi i Sali Berishës që të parandalonte sulmin

TIRANË- Sali Berisha u godit me grusht në protestën që po mbante gjatë kohës kur po mbahej Samiti i BE-Ballkani Perëndimor, mirëpo ky sulm mund të ishte parandaluar. Një tjetër video, e parë në një këndvështrim tjetër nxjerr në pah dështimin e forcave të sigurisë së Sali Berishës.

Autori Gert Shehu dukej që ishte bërë gati të sulmonte Berishës dhe një nga shoqëruesit e ish-kryeministrit e ka parë dhe ka tentuar që ta ndalojë, por ka dështuar, ndoshta edhe pse e ka neglizhuar dhe nuk e ka menduar se mund të godiste me grusht në fytyrë shefin e tij.

Vetë drejtori i Policisë, Muhamet Rrumbullaku tha se siguria e Berishës ishte marrë përsipër në mënyrë personale e jo nga uniformat e policisë. E në këtë rast, siguria e Berishës ka lënë shumë për të dëshiruar, duke neglizhuar rrezikun. 

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje