VIDEO/ Ngrihet kati i parë i shkollës së re 'Sami Frashëri' në Tiranë, Veliaj publikon pamjet: S’ka kohë për pushim

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar një video nga punimet që po kryhen në shkollën e re “Sami Frashëri” në kryeqytet, ku siç shihet edhe nga pamjet, është ngritur edhe kati i parë, pas atij nëntokësor.

“Shkolla ime, shkolla jonë-“Sami Frashëri”. S’ka kohë për pushim”, shkruan Veliaj në rrjetin e tij social Twitter. 

Gjimnazi “Sami Frashëri” pritet që të jetë një tjetër xhevahir arkitekturor i Tiranës, një shkollë ikonë.

Sipas projektit të Bashkisë Tiranë, shkolla do të jetë më e madhe dhe me infrastrukturë moderne e standarde të larta të sigurisë. Godina e re do të ketë një kapacitet pritës prej 1500 nxënësish, 50 klasa, 7 laboratorë dhe një bibliotekë 5 herë më të madhe.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • sula: 15/04/2021 00:16

    ORE PO OBORR KA KJO SHKOLLE...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Brizida Gjikondi: Donaldi, Top Channel dhe piranjat mëndje dhe jetë bosh të rrjeteve asociale