VIDEO/ Një aeroplan bën ulje emergjente në një zonë banimi në periferi të Parisit

VIDEO/ Një aeroplan bën ulje emergjente në një zonë banimi në periferi të Parisit

Foto nga vendngjarja

Një aeroplan është detyruar të bëjë një ulje emergjente në një periferi jugore të Parisit, pasi ka pësuar defekt në një nga motorët. 

Si pasojë e kësaj, tre personat që ishin në bord u dërguan në spital duke kërkuar trajtim urgjent, por lëndimet e tyre nuk u konsideruan të rrezikshme për jetën.

Sipas raportimit nga mediat e huaja, aeroplani u ul në një zonë banimi në Villejuif. Tre personat në bord ishin një instruktor fluturimi rreth të 80-tave dhe dy pasagjerë në fund të të 20-tave.

Po ashtu bëhet e ditur se aeroplani filloi uljen emergjente në një rrugë përpara se të përplasej me murin e një ndërtese apartamentesh.

Ai arriti të ndalej në kopshtin në pjesën e pasme të ndërtesës së apartamenteve, me pjesë të aeroplanit që mbetën mbi çatinë e një garazhi aty pranë. Aeroplani u nis nga Rouen – rreth 130 km (80 milje) nga Villejuif – dhe supozohej të ulej në Toussus-le-Noble, afër Versajës.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Tentoi të vriste ish-vjehrrin duke e përplasur me makinë teksa udhëtonte me biçikletë, në pranga 48-vjeçari

Shkodër/ Tentoi të vriste ish-vjehrrin duke e përplasur me makinë teksa udhëtonte me biçikletë, në pranga 48-vjeçari