VIDEO/ 'Panenka' në Turqi, Sokol Cikalleshi shënon golin e gjashtë këtë sezon

VIDEO/ 'Panenka' në Turqi, Sokol Cikalleshi shënon golin e gjashtë këtë sezon

Goli dhe festa e Cikalleshit

Sokol Cikalleshi ka shënuar golin e gjashtë në Superligën turke të futbollit me Konyaspor. Për javën e 17-të të sezonit në elitën e Turqisë, Samsunspor dhe Konyaspor po barazojnë 1-1.

Dueli u zhbllokua nga Sokol Cikalleshi në minutën e 29-të. Ishte një penallti e akorduar pas konsultës me VAR ajo që nxori kavajasin përballë portierit. 33-vjeçari nuk gaboi nga pika e bardhë dhe kaloi të tijtë në epërsi me finesë.

"Panenka" nga sulmuesi që gjen golin e gjashtë këtë sezon në 14 ndeshjet e luajtura. Në pjesën e dytë vendasit barazuan me Ntcham.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ UEFA nis procedimet disiplinore ndaj Shqipërisë pas humbjes me Italinë

Euro 2024/ UEFA nis procedimet disiplinore ndaj Shqipërisë pas humbjes me Italinë