VIDEO/ Panik në Kategorinë e Parë, futbollisti dërgohet me urgjencë në spital pas përplasjes

VIDEO/ Panik në Kategorinë e Parë, futbollisti dërgohet me urgjencë në spital pas përplasjes

Autoambulanca në fushën e lojës

DIBËR - Korabi humbi 1-2 me Vorën për javën e 20-të në Kategorinë e Parë të futbollit. Në stadiumin e Peshkopisë ka pasur edhe momente paniku, me Frank Odirah Ntephe të miqve që u dërgua me urgjencë në spital pas një përplasje në fushë.

Gjatë aksionit të minutës së 77-të, Ntephe u përplas në zonën vendase me një nga mbrojtësit e Korabit, duke përfunduar në tokë. Kryesori i takimit pa gjendjen jo të mirë të futbollistit dhe menjëherë stafet mjekësore i erdhën në ndihmë.

U desh që autoambulanca të futej në fushë dhe të merrte lojtarin, pasi ishte i nevojshëm një kontroll më i detajuar. Mësohet se gjendja e futbollistit është e mirë dhe nuk ka asgjë serioze.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit