VIDEO/ Prag zgjedhjesh në Turqi, Erdogan shpërndan sërish para në dorë për fëmijët! Opozita reagon ashpër

VIDEO/ Prag zgjedhjesh në Turqi, Erdogan shpërndan sërish para në dorë për fëmijët! Opozita reagon ashpër

Erdogan duke shpërndarë para

Në prag të zgjedhjeve presidenciale që pritet të mbahen në 14 maj në Turqi, udhëheqësi turk, Rexhep Tajip Erdogan është filmuar sërish teksa u shpërndan para fëmijëve ashtu siç bëri pas tërmetit katastrofik të shkurtit, gjatë vizitës së tij në zonat e prekura.

Erdogan në lagjen Bagcilar të Stambollit ka nxjerrë para nga xhepi i tij dhe ka nisur t’i shprëdajë për fëmijët e pranishëm.

Ndërkohë që presidenti turk bënte këtë veprim, kalimtarët e pranishëm brohorisnin “Udheheqësi ynë, ne nuk do ia lëmë Turqinë tradhëtarëve” si dhe slogane të tjera pro tij.

Kjo video u kritikua ashpër nga mediat dhe partitë opozitare në vend.

Sipas mediave turke, lideri i opozitës, Kemal Kilinçaroglu mbizotëron në sondazhe përballë Erdogan, i cili ka humbur shumë mbështetje nga qytetarët pas tërmetit katastrofik që goditi Turqinë duke shkaktuar mbi 50 mijë viktima. 

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar