VIDEO/ Rama i mat kohën Vuçiçit gjatë fjalimit në Samit: Gjithmonë flet më shumë se të tjerët

Një moment epik ka ndodhur dje në Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Kotor të Malit të Zi.

Ndërsa presidenti serb Aleksandër Vuçiç ishte gati të mbante një fjalim, kryeministri Edi Rama është shprehur se Vuçiç gjithmonë premton se do të flasë shkurt, por e zgjat më shumë se të gjithë.

 Por ky koment duket se nuk i pëlqeu aspak presidentit serb. Fraza e tij “do e shohim nëse do të jetë i gjatë apo shkurtër”, ‘u sfidua’ nga kryeministri Edi Rama, i cili i vuri kronometrin e celularit para.

Në një moment Vuçiç shtangu, por më pas nuk nuk e mbajti dot të qeshurën, që u pasua edhe nga salla.

Edi Rama: Zakonisht premton se do flasë shkurt, por gjithmonë e zgjat më shumë se të gjithë.

Aleksandër Vuçiç: Faleminderit, do ta masim nëse do të jetë i gjatë apo i shkurtër.

(Rama i vendos telefonin para)

Vuçiç: (Qesh) Vërtetë duke matur kohën time

“Ishin dy fjalime”, shpjegon Rama në fund.

Xh.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mohammad: 19/05/2024 01:27

    Ja cfar ju ben,ju mat edhe kohen????????????

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj