VIDEO/ Roma fiton në transfertë, skuadra e Mourinho finale në Europa League! Shënon edhe një shqiptar

VIDEO/ Roma fiton në transfertë, skuadra e Mourinho finale në Europa League! Shënon edhe një shqiptar

Goli i Abraham

Europa League pa sot fitoren 1-2 të Romës në transfertën finlandeze me Helsinki. 1-2 fituan djemtë e Mourinho, që iu falën edhe VAR pasi falë teknologjisë u anullua një gol i vendaseve. Roma kaloi në avantazh me Abraham në të 41 minutë, teksa shqiptari Përparim Hetemaj barazoi në të 54. Autogoli i Hoskonen në minutën e 62 i dha tri pikë Romës, që në ndeshjen e fundit kundër Ludogorets kërkon kalimin më tej në Europa League. Me shtatë pikë, Ludogorets dhe Roma ndajnë vendin e dytë dhe tretë, teksa Betis në krye me 13 pikë është kualifikuar në grupin C.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Lazio tri pikë me shije kualifikimi, Roma fitore me vlerë në transfertë! Manchester United mund skuadrën e Lushkjas, shënon edhe Ronaldo


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

'Trazon' ujërat në BBV Dea Mishel, nominon ‘grupin’ e Luizit! E fitoi ‘mundësinë e artë’ me ‘suksesin’ në Lojën e Inteligjencës

'Trazon' ujërat në BBV Dea Mishel, nominon ‘grupin’ e Luizit! E fitoi ‘mundësinë e artë’ me ‘suksesin’ në Lojën e Inteligjencës