VIDEO/ Roma fiton në transfertë, skuadra e Mourinho finale në Europa League! Shënon edhe një shqiptar

Goli i Abraham

Europa League pa sot fitoren 1-2 të Romës në transfertën finlandeze me Helsinki. 1-2 fituan djemtë e Mourinho, që iu falën edhe VAR pasi falë teknologjisë u anullua një gol i vendaseve. Roma kaloi në avantazh me Abraham në të 41 minutë, teksa shqiptari Përparim Hetemaj barazoi në të 54. Autogoli i Hoskonen në minutën e 62 i dha tri pikë Romës, që në ndeshjen e fundit kundër Ludogorets kërkon kalimin më tej në Europa League. Me shtatë pikë, Ludogorets dhe Roma ndajnë vendin e dytë dhe tretë, teksa Betis në krye me 13 pikë është kualifikuar në grupin C.

VIDEO/ Lazio tri pikë me shije kualifikimi, Roma fitore me vlerë në transfertë! Manchester United mund skuadrën e Lushkjas, shënon edhe Ronaldo

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?