VIDEO/ Shënoi autogol dhe gol, vëllai i Gjasulës shpërthen në lot pas barazimit në shtesë kundër Kroacisë

Mesfushori Klaus Gjasula u aktivizua në minutën e 72-të të sfidës kundër Kroacisë.

Në minutën e 76-ën ai shënoi autgol duke kaluar në avantazh kundërshtarët. Teksa kjo u duk sikur sfida kundër Kroacisë u mbyll, ‘i urryeri’ u kthye në hero pasi shënoi golin e barazimit për Kombëtaren Shqiptare në vetëm në pak minuta.

Të shumta ishin reagimet në rrjetet sociale përfshirë edhe vëllain e tij Jurgen Gjasula.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ai publikoi dy video të momentit të realizimit të golit për Kombëtaren teksa ka shpërthyer në lot.

“Nuk kam fjalë, jam shumë krenar për ty vëllai im”, shkruan Jurgeni i cili dikur ka qenë mesfushor dhe ka luajtur prej vitesh në Gjermani.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg