VIDEO/Si u arrestuan në errësirë 13 anëtarët e bandës së Met Kananit

VIDEO/Si u arrestuan në errësirë 13 anëtarët e bandës së Met Kananit

Policia e Shtetit publikoi sot pamjet e arrestimit të 13 anëtarëve të bandës së trafikut të drogës të Met Kananit, i arrestuar në Turqi në muajin mars 2018, si kreu i një rrjeti të fuqishëm narkotikësh.

Arrestimet janë kryer gjatë orëve të vona të natës. Në pamjet e publikuara nga policia duket momenti i shoqërimit për në komisariatet e policisë të trafikantëve të kapur në disa qytete.

Hetimet për bandën e Met Kananit kanë vijuar që prej shkurtit të vitit 2017. Met Kanani u arrestua në Turqi në muajin mars së bashku me 10 persona të tjerë, nga të cilët tre ishin shqiptarë dhe shtatë turq.   


Lajmi kryesor:

VD/Zbërthehet banda e Met Kananit, super-operacion antidrogë në Shqipëri, 39 në pranga


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Kandidati i PD për zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt prezanton Dritan Sulën për Bashkinë Dimal

Kandidati i PD për zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt prezanton Dritan Sulën për Bashkinë Dimal