Video/ Si u ngrit kurora 6m e lartë në koncertin e Noizit

Është një nga ngjarjet artistike që ka bërë më shumë zhurmë. Prej çmimit të lartë të biletave, pjesëmarrjes në numër të konsiderueshëm e atmosferës së gjallë që u krijua në sheshin “Nënë Tereza”.

Por, koncertin e  Noizit një prej detajeve që e bëri unik është kurora e tij. 14 m e gjerë, 6 m e lartë, polisterol i lyer me gold, kurora e të ashtuquajturit “mbreti” i rrepit vendas, u krijua nga një prej skulptorëve më në zë në vend Ardian Pepës.

Për 8 ditë së bashku me të birin, Egitin dhe studentët Xhemali Sinanaj dhe Markel Papajanis, Pepa realizoi porosinë për kurorën simbolike të këngëtarit.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

U dënua me 2 vite pezullim për dhunën ndaj arbitrit, drejtori i Kukësit reagon për Report Tv: Vetëm e sqarova, nuk e godita! (Procesverbali në polici)

U dënua me 2 vite pezullim për dhunën ndaj arbitrit, drejtori i Kukësit reagon për Report Tv: Vetëm e sqarova, nuk e godita! (Procesverbali në polici)