VIDEO meme/ ‘S’ka forcë që na ndalon’…’N'ball prin Partia jon’, Berisha udhëheq ‘Revolucionin, që Flamur Noka thotë ‘zgjat deri në 10 vjet’

Gjuha e përdorur ditët e fundit nga Sali Berisha dhe njerëzit e tij më të afërt teksa flasin për  ‘revolucion’ është konsideruar nga shumë komentues si një dialektikë komuniste e Berishës. Nuk ka munguar ironia në rrjetet sociale.

Një video që po qarkullon në rrjet ironizon ‘revolucionin e Berishës’ me këngën e vitit 1975 e kënduar nga Vaçe Zela e titulluar ‘Revolucioni vazhdon’. Ndërkohë që në fund videoja ka momentin qesharak të Flamur Nokës i cili thotë se ‘Revolucioni mund të zgjasë deri në 10 vite’.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës