VIDEO/ Skuka 9 minuta në fushë, bën sherr dhe merr karton në Conference League

Momenti i përplasjes

Maribori barazoi 1-1 në Slloveni me Birkirkara, për turin e I të Conference League. Ndeshja u zhbllokua nga miqtë maltezë, teksa Maribor barazoi me Brnic në pjesën e dytë.

Në fundin e ndeshjes dhe konkretisht në të 90 minutë, në fushë për Mariborin u fut edhe Xhuliano Skuka. Sulmuesit shqiptar iu deshën nëntë minuta për t'u bërë protagonist, duke marrë karton të verdhë. Një sherr me një nga kundërshtarët, bëri që arbitri Al-Emra nga Finlanda të ndëshkonte shqiptarin.

Edhe pse pak javë në ekip, Skuka ia doli që të marrë minuta në ekipin e ri. Kujtojmë se sllovenët e morën në huazim shqiptarin nga Metz, teksa në fundin e sezonit mund të blejnë kartonin e tij.

Propozimi i PS, a na duhet një reformë e re anti-korrupsion?

×

VIDEO/ Largohet në verë, Marco Reus feston finalen e Champions me tifozët: Është koha e trofeut