VIDEO/ Sokol Cikalleshi abonohet me golat, shënon dopietë në Turqi

VIDEO/ Sokol Cikalleshi abonohet me golat, shënon dopietë në Turqi

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi është vendimtar te Konyaspor dhe këtë kavajasi 33-vjeçar e tregoi edhe në ndeshjen e kësaj të diele për javën e 18-të në Superligën turke të futbollit. Sulmuesi i Kombëtares shënoi dopietë në minutat 50-të dhe 63, me të dy golat që erdhën nga penalltia.

Në një sfidë që pjesën e parë e pa të mbyllej 0-0, në të dytën ishte Cikalleshi që nuk gaboi përballë portierit Bayazit dhe e ndëshkoi dy herë në 13 minuta. Tanimë Cikalleshi shkon në kuotën e tetë golave të shënuar këtë sezon në Turqi.

Për t'u theksuar se legjionarët po kalojnë një formë të mirë, pasi dje shënuan me klubet e tyre edhe Rey Manaj, Taulant Seferi dhe Arbnor Muja.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë