VIDEO/ Sokol Cikalleshi 'sms' Sylvinhos, kavajasi shënon golin e 6-të në Arabinë Saudite

Sokol Cikalleshi

Al Khaleej po fiton 2-0 me Al Taee për javën e 21-të në kampionatin e futbollit në Arabinë Saudite. Golin e parë për vendasit e shënoi Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Kombëtares që është pika fikse e sulmit të Al Khaleej.

Në minutën e 12-të të takimit, kavajasi ia doli të tregohet "dinak" dhe të përfitojë nga gabimi i mbrojtësit mik. Përballë portierit Braga, 33-vjeçari nuk e pati të vështirë të tundte rrjetën me një të djathtë prirët me tokën.

Më pas, në fundin e pjesës së parë vendasit shënuan sërish me Al Abdan për të dyfishuar avantazhin. Këto tri pikë janë jetike për skuadrën e Cikalleshit, që e sheh veten në vendin e 14-të (dy më sipër se fundi) dhe është në garë për të dalë nga zona e ftohtë.

Lajmi i mirë për trajnerin Sylvinho, me disa futbollistë të kombëtares shqiptare që janë në formë të mirë përpara ndeshjes kualifikuese për Euro 2024 kundër Polonisë në 27 mars në Varshavë.