VIDEO/ Spektakël dritash, kërcime dhe fishekzjarre, zbulohet plani i ceremonisë hapëse të Botërorit! Tifozët fillojnë hyrjen në stadium

Stadiumi "Al Bayt" në Al Khor të Katarit do mirëpresë cermoninë hapëse të Kupës së Botës si edhe ndeshjen mes Katarit dhe Ekuadorit në 17:00. Dy orë para fillimit të ndeshjes, tifozët kanë nisur të futen në stadium. Me kapacitet prej 60 mijë vendesh dhe i inauguruar në 30 nëntor të 2021, stadiumi është i ri dhe në formën e dunave të rërës në tarracë. Në videot më poshtë duket edhe një plan sesi do jetë cermonia hapëse në fushë, teksa nuk do mungojë spektakli i fishekzjarreve.

 

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve dhe një ceremonie madhështore! Ekuadori fiton me 2 gola ndaj të zotëve të shtëpisë


S.DH/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

DEL emri, ja kush është inspektori i Kadastrës që u arrestua nga SPAK, mori 14 herë ryshfet nga qytetarët

DEL emri, ja kush është inspektori i Kadastrës që u arrestua nga SPAK, mori 14 herë ryshfet nga qytetarët