VIDEO/ Supergol në ndeshjen e lamtumirës, Marco Reus shënon në sfidën e fundit me Dortmund në Bundesligë

VIDEO/ Supergol në ndeshjen e lamtumirës, Marco Reus shënon në sfidën e fundit me Dortmund në Bundesligë

Festa e Marco Reus

Marco Reus po luan ndeshjen e fundit me Borussia Dortmund në Bundesligë. Në "Iduna Park" Reus është përshëndetur me një cermoni të veçantë, teksa nuk kanë munguar edhe koreografitë në nder të tij.

Sulmuesi që u bashkua si një fëmijë me klubin verdhezi largohet pas 12 vitesh si profesionist, teksa nuk mund të mos shënonte. Dormtund fitoi 2-0 në pjesën e parë kundër Darmstadt, me golin e dytë që u shënua nga Reus.

Një 'perlë' nga goditja e dënimit në të 38 minutë bëri që 80 mijë tifozët në stadium dhe miliona nga ekrani të festonin edhe më shumë, për golin në ndeshjen e lamtumirës para tifozëve.

Pritet që Reus të ketë minuta edhe në finalen e Champions League, me Dortmund që më 1 qershor luan kundër Real Madrid në Londër.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Hummels po pret transferimin te Real Madridi, 'Galaktikët' marrin vendimin

Hummels po pret transferimin te Real Madridi, 'Galaktikët' marrin vendimin