VIDEO/ Supergol në ndeshjen e lamtumirës, Marco Reus shënon në sfidën e fundit me Dortmund në Bundesligë

Festa e Marco Reus

Marco Reus po luan ndeshjen e fundit me Borussia Dortmund në Bundesligë. Në "Iduna Park" Reus është përshëndetur me një cermoni të veçantë, teksa nuk kanë munguar edhe koreografitë në nder të tij.

Sulmuesi që u bashkua si një fëmijë me klubin verdhezi largohet pas 12 vitesh si profesionist, teksa nuk mund të mos shënonte. Dormtund fitoi 2-0 në pjesën e parë kundër Darmstadt, me golin e dytë që u shënua nga Reus.

Një 'perlë' nga goditja e dënimit në të 38 minutë bëri që 80 mijë tifozët në stadium dhe miliona nga ekrani të festonin edhe më shumë, për golin në ndeshjen e lamtumirës para tifozëve.

Pritet që Reus të ketë minuta edhe në finalen e Champions League, me Dortmund që më 1 qershor luan kundër Real Madrid në Londër.

A duhet të lejohet mjeku të punojë njëkohësisht në spital publik e privat?

×

Spahiu: Censusi qesharak! Shqipërinë e nxjerrin 90% më fetare se Italia dhe Gjermania