VIDEO/ Sveçla publikon pamjet e Radoiçiçit në Banjskë: Ishte udhëheqësi i grupit terrorist

Sipas ministrit të Brendshëm në Kosovë, Xhelal Sveçla, i cili publikoi pamjet, thotë se shihet Milan Radojiçiç, nënkryetar i Listës Serbe, e që është edhe pjesë e Listës së Zezë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Mbretërisë së Bashkuar, i cili është udhëheqës i grupit terrorist.

Ai ka thënë se Radojiçiçi është udhëheqës i grupit terrorist dhe sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku.

“Kjo është edhe një dëshmi tjetër mbi veprimtarinë e tij terroriste ndaj Republikës së Kosovës. Nënkryetari i Listës Serbe është prijës i sulmit terrorist dhe grupit të terroristëve. Harta e sulmit terrorist po qartësohet çdo ditë: Aleksandër Vuçiç përmes Listës Serbe, dhe këta përmes nënkryetarit të tyre Radojçiq, kanë ndërmarrë veprimin terrorist kundër rendit juridik dhe kushtetues të Republikës së Kosovës duke tentuar të destabilizojnë Republikën tonë. Pra, LS e sheh pjesëmarrjen e saj në Kosovë vetëm në mënyrë terroriste. Ata dështuan”, ka thënë ai.

Shpalljen e ditëve të zisë nga Serbia dhe Lista Serbe për sulmuesit serbë të vrarë nga aksioni i Policisë së Kosovës, Sveçla e ka cilësuar vulosje të autorësisë së organizimit.


Lajmi kryesor:

Sulmi në Veri të Kosovës, Kurti: Në Bruksel, Vuçiç na tha se Radojiçiç do bëhet 'Adem Jashari' i serbëve! Policia përfundon bastisjet në Banjskë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Fotoreporteri tregon ‘sekretet’ si e shkrepi foton virale të Zelenskyt dhe Vuçiçit në Tiranë: Ja kush është fotografia më ‘pikante’

Fotoreporteri tregon ‘sekretet’ si e shkrepi foton virale të Zelenskyt dhe Vuçiçit në Tiranë: Ja kush është fotografia më ‘pikante’