VIDEO/ Sylvinho s'e ftoi në Kombëtare, Mirlind Daku i përgjigjet me gol dhe asist në Rusi

VIDEO/ Sylvinho s'e ftoi në Kombëtare, Mirlind Daku i përgjigjet me gol dhe asist në Rusi

Mirlind Daku dhe goli i shënuar

Mirlind Daku ka gjetur golin e pestë në Rusi me Rubin Kazan. 26-vjeçari i Kombëtares është rikthyer të jetë protagonist për të tijtë, me Rubin që e mbylli në avantazh 2-0 pjesën e parë kundër Akhmat Grozny.

Mirlind Daku asistoi në minutën e 12-të për Randjelovic, me vendasit që morën epërsinë. Në të 35 minutë sulmuesi kërceu mbi të gjithë në zonë dhe e stampoi sferën në shtyllë, teksa në topin e kthyer mposhti për herë të dytë gardianin Shelia.

Ftesa e munguar në grumbullimin e fundit nga Sylvinho duket se ka dhënë efekt, me Dakun që është "rindezur" në kërkim të një fanellë për në Euro 2024 me Shqipërinë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta