VIDEO/ Sylvinho, shijo 'magjinë' e Muçit! Ernesti shkëlqen kundër Galatasarayt

Besiktas dhe Galatasaray po luajnë për raundin e 28-të në elitën e Turqisë në futboll. Derbin e Stambolli për vendasit nga minuta e parë e nisën Ernest Muçi dhe Milot Rashica.

Muçi në të 18 minutë dhuroi një nga "magjitë" që ka në këmbë, duke nxjerrë jashtë loje me një lëvizje brilante kundërshtarin. Aksioni vijoi me topin për Milotin, me Rashicën që në pasimin final u ndal nga mbrojtësi mik.

Besiktas pësoi gol që në minutën e dytë, por forma e Muçit dhe veprimi i sulmuesit të Kombëtares po bën xhiron në kanalet e komunikimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • 555: 04/03/2024 06:09

  Pervec pasimit te topit qe i dha Rashices,asgje tjeter nuk dha Muci! Ai qe shkelqeu ishte Milot Rashica,ky futbollist i shkelqyer qe u dallua nga te gjithe futbollistet e Beshiktashit!

  Përgjigju
  • Tregu: 04/03/2024 15:12

   Po ta shihnit mecin e Mucit do ndrysjonit mendim. Te dy ishin mire, veprim klass

 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Ministri gjerman i ekonomisë konfirmon bisedimet BE-Kinë mbi tarifat

Ministri gjerman i ekonomisë konfirmon bisedimet BE-Kinë mbi tarifat