VIDEO/ Tallet me kundërshtarët në Gjeorgji, sulmuesi heq fanellën para se të shënojë! Ndëshkohet nga arbitri

VIDEO/ Tallet me kundërshtarët në Gjeorgji, sulmuesi heq fanellën para se të shënojë! Ndëshkohet nga arbitri

Goli i Tornike Akhvlediani

Ndodh edhe kështu. Në ligën elitare të Gjeorgjisë, sulmuesi Tornike Akhvlediani regjistroi emrin e tij në listën e golashënuesve në minutën e 95-të. Deri këtu gjithçka në rregull, por 24-vjeçari përpara se të shënonte golin hoqi fanellën, teksa më herët kishte shmangur edhe portierin.

Për javën e 23-të të Erovnuli Liga, skuadra e Samtredis ishte më e saktë në transfertë, duke fituar 1-3 me Dila Gori. Ishte pikërisht Tornike Akhvlediani që në fundin e lojës shënoi golin e tretë për miqtë, duke bërë edhe gjestin që ka marrë vëmendjen e medieve.

Pas veprimit të bërë dhe golit të shënuar, arbitri i ndeshjes e ndëshkoi sulmuesin me karton të verdhë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë