VIDEO/ Tensione të forta mes Bullgarisë dhe Maqedonisë në Bruksel, Kovaçevski i drejtohet me gisht kryeministrit bullgar në detyrë

Pak para nisjes së samitit të BE në Bruksel, ka pasur tensione mes kryeministri bullgar në largim, Kirill Petkov dhe kryeministrit maqedonas Dimitar Kovaçevski. Në një moment Petkov përshëndet kryeministrin Dimitar Kovaçevski, i cili duket se i flet me ton të ashpër duke iu drejtuar me gisht.

Ky moment ka bërë xhiron e mediave maqedonase por edhe në ato bullgare.


Lajmi kryesor:

Mbyllet mes tensionesh samiti Ballkani Perëndimor-BE, Bullgaria nuk heq veton! Rama: Premtime të bukura të pambajtura, por ne s' dorëzohemi bukur


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Edhe Luli thoshte ‘kur të vijë Shtatori....’

Edhe Luli thoshte ‘kur të vijë Shtatori....’