VIDEO/ Tentuan të korruptonin policinë rrugore pas shkeljeve, 2 shoferë në Tiranë do të hetohen në gjendje të lirë

 Dy drejtues mjetesh janë vënë në pranga nga policia rrugore pasi tentuan të korruptonin oficerin e policisë me qëllim shmangien e gjobës. Policia bën me dije se E. K., 20 vjeç, dhe R. M., 36 vjeç janë arrestuar pasi i kanë ofruar punonjësve të Policisë, shuma të ndryshme parash.   

“Në vijim të veprimeve, u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për këta 2 shtetas, për veprën penale “Korrupsioni  aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.  Policia Rrugore e Tiranës apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës që të zbatojnë në mënyrë rigoroze rregullat e qarkullimit rrugor dhe fton qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112, çdo rast të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”, thuhet në njoftimin e policisë.

B.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Xxxxxxxxx: 23/04/2023 18:16

    Cudi te gjith policave te rrugores u pallohen shum grat ..bam neper lendina e ne plazhe e ne pyll e neper makina ..policat e shkret e kan mendjen tek gjobat

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit