VIDEO/ Tifozët e Juventusit dhe Atalantës përleshen para finales së Kupës së Italisë

VIDEO/ Tifozët e Juventusit dhe Atalantës përleshen para finales së Kupës së Italisë

Përleshja e tifozëve ultras

Këtë të mërkurë në orën 21:00 në "Olimpico" të Romës do luhet finalja e Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Juventusit. Pasditja nuk ka qenë e qetë për tifozët e dy skuadrave që janë përleshur mes tyre.

Mediet në Itali njoftojnë se tifozët e Juves janë kryqëzuar rrugës për në Romë me ata të Atalantës (të ndihmuar edhe nga ultrasit e Eintracht Frankurt, pas një binjakëzimi mes tyre) në provincën e Arezzos, në seksionin A1 të ausostradës.

Në video duket qartë se pas fjalëve, ultrasit u janë drejtuar sendeve të forta dhe ndërhyrja e policisë ka bërë që gjendja mos acarohej edhe më tej, teksa në përleshje të tilla më herët ka pasur edhe viktima.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë