VIDEO/ Tifozët e Serbisë sërish protagonistë në Euro 2024, shishe dhe karrige kokës me ultrasit e Danimarkës! Përplasje edhe me policinë

VIDEO/ Tifozët e Serbisë sërish protagonistë në Euro 2024, shishe dhe karrige kokës me ultrasit e Danimarkës! Përplasje edhe me policinë

Përleshja e tifozëve ultras


Këtë mbrëmje në Munich luhet Danimarkë - Serbi, sfida e fundit për Grupin C në Euro 2024. Përpara ndeshjes tifozët e Serbisë janë kthyer sërish në problematikë, duke goditur me sende të forta mbështetësit e Danimarkës.

Njëjtë si në përballjen kundër Anglisë disa ditë më parë, serbët janë kthyer sërish në protagonistë për keq. Përplasje ka pasur edhe me policinë, me forcat e rendit që kanë vendosur situatën nën kontroll.

 


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich


S.DH/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Bamir Topi: 21 janari tani është ekskluzivitet i drejtësisë

Bamir Topi: 21 janari tani është ekskluzivitet i drejtësisë