VIDEO/ Tirana bën Laçin për 'ujë të ftohtë', kurbinasit shënojnë pas 65 sekondave! Bardheblutë përmbysin

Festa e Tiranës

Në stadiumin e Laçit, vendasit humbën 1-2 me Tiranën. Bardheblutë përmbysën ndeshjen, edhe pse kurbinasit shënuan që në minutën e dytë (65 sekonda) me Vasil Shkurtaj. Në fundin e pjesës së parë, në minutën e 45, Bruno Lulaj shënoi për 1-1 dhe dërgoi skuadrat në dhomat e zhveshjes në ekuilibër. Pjesa e dytë nisi "zjarr" për Tiranën, me Hasanin që në minutën e 48 shënoi për 1-2. Ndërrimet dhe rastet e shumta nuk do ndryshonin rezultatin, me Tiranën që del me tri pikë nga një transfertë e vështirë. Me 28 pikë, Tirana mban vendin e dytë, ndërsa Laçi me 20 pikë është në vendin e gjashtë.

VIDEO/ Tirana përmbys Laçin në transfertë dhe i bën presion Partizanit, 'Demat' i mposht Vllaznia në kryeqytet! Bylis dhe Kukësi ndajnë pikët