VIDEO/ U zhvillua me 18 orë vonesë, ndeshja e Conference League flet për gjermanët

VIDEO/ U zhvillua me 18 orë vonesë, ndeshja e Conference League flet për gjermanët

Pamje nga ndeshja

Conference League zhvilloi mesditën e sotme sfidën e prapambetur për raundin e pestë në grupin D. Slovacko humbi 0-1 në Çeki me Koln, me ndeshjen që u vendos nga pika e bardhë e penalltisë. Në të 82 minutë Duda nga penalltia nuk gaboi, teksa korrigjoi shënjestrën e Kainz, që gaboi në të 51 minutë po nga penalltia për gjermanët.

Dueli i mesditës së sotme u zhvillua me 18 orë vonesë, kjo për shkak të mjegullës së shumtë që kishte pushtuar dje stadiumin " Mestsky Miroslava Valenty". I programuar për dje në 18:45, dueli u zhvillua sot pas vendimit të klubeve dhe UEFA. Gjermanët e Koln me këtë fitore mbajnë gjallë shpresat për kualifikimin, teksa janë me 7 pikë në vendin e tretë në grup, një më pak se Nice dhe Partizani i Beogradit. Në 3 nëntor Koln pret Nice për të diskutuar kalimin e grupit.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mori autograf nga Nedim Bajrami, tifozi për Report Tv: S’e laj më bluzën

Mori autograf nga Nedim Bajrami, tifozi për Report Tv: S’e laj më bluzën