VIDEO/ Union Berlin bëhet për 'aspirina' nga Leverkusen! 5 gola dërgojnë Bayern Munich në vendin e parë të Bundesligës

VIDEO/ Union Berlin bëhet për 'aspirina' nga Leverkusen! 5 gola dërgojnë Bayern Munich në vendin e parë të Bundesligës

Festa e Leverkusen

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 13-të. Në "BayArena", Bayer Leverkusen fitoi 5-0 me Union Berlin, duke bërë që kryeqytetasit të humbasin vendin e parë në klasifikim, për t'i lënë vendin e udhëheqësit Bayern Munich.

"Aspirinat" e Leverkusen dominuan 90 minutëshin duke shënuar pesë herë dhe prishuar ëndrrën e bukur të "Hirushës" Union Berlin. Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, teksa në të dytën djemtë e Xabi Alonso "shpërthyen" me pesë gola. Andrich në të 46 minutë hapi ndeshjen, teksa më pas Diaby shënoi dopietë në minutat 56 dhe 58. Hlozak u kujdes të shënonte në të 68 minutë, ndësra Bakker në minutën e 76 vulosi takimin 5-0.

Pas javës së 13 në Bundesligë, Bayer Leverkusen me 12 pikë mban vendin e 14, teksa Union Berlin qëndron në vendin e dytë me 26 pikë. Në krye të tabelës Bayern Munich me 28 pikë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Kievi: Komandati i flotës ruse të Detit të Zi, mes 34 të vrarëve nga sulmi me raketa

Kievi: Komandati i flotës ruse të Detit të Zi, mes 34 të vrarëve nga sulmi me raketa