VIDEO/ Verona 'zhyt' Sassuolon e shqiptarëve, Kumbulla dhe Bajrami në stol! Berardi humbet Euro 2024

Verona feston fitoren

Në "Marc'Antonio Bentegodi" vendasit e Veronës fituan 1-0 kundër Sassuolos, në derbin direkt për zonën e mbijetesës. Trajneri i ri Ballardini debutoi me humbje për miqtë, teksa në stol për 90 minuta qëndruan Bajrami dhe Kumbulla. Duhej goli i Suiderskit në të 79 minutë që vendasit të merrnin tri pikë për t'u ngjitur në vendin e 17-të. Sassuolo me 20 pikë mban vendin e parafundit.

GOLAT/ Juventusi 'pa busull', Napoli e mposht 2-1! Bologna përmbys 1-2 Atalantën, Verona fiton 1-0 ndaj Sassuolos